Druga HNL: Sesvete – Lučko 2:1

[alc_event_scoreboard event=”7877″ display_details=””]

U subotu 12.05. odigrana je utakmica 32. kola Druge HNL protiv Lučkog. Utakmicu je krasilo lijepo vrijeme i dobar nogomet s dosta prilika.

Na samom početku utakmice se počelo s odmjeravanjem snaga na sredini terena. Tu smo izašli kao pobjednici i ubrzo počeli ozbiljnije prijetiti prema vratima gostiju. U 11. minuti Tolić puca iz slobodnog udarca, ali nije precizan. Par minuta kasnije Dago lijepo prolazi po lijevoj strani i ubacuje u sredinu, ali Kolega promašuje gol. U 33. minuti Tolić izvodi korner, a na drugoj stativi potpuno sam loptu dočekuje Štimac koji zabija za 1:0. U 42. minuti Lučko dolazi do odlične prilike, no bez preciznosti u završnici.

Drugo poluvrijeme smo jako loše otvorili i dali Lučkom da stvara igru. Kaznili su nas u 48. minuti kada Drmić ruši protivnika u šesnaestercu. Siguran s bijele točke bio je Petrović. Taj gol nas je malo razbudio, pa smo opet krenuli sa svojom dobrom igrom. To nas je nagradilo u 60. minuti kada Dago još jednom probija lijevu stranu, pronalazi Štimca koji pogađa prečku, ali na odbijenu loptu natrčava Kolega i zabija za 2:1. U 74. minuti malo je sebičan bio Tolić koji je uputio udarac iz nezgodnog kuta umjesto da je povratnom loptom potražio suigrače.

Sljedeća utakmica je 19.05. u 17.30h u Solinu.