86'
9. Ivan Mamut
87'
FT

Nakon katastrofe iz prošlog kola trener Jakirović se odlučio za određene promjene kako bi ostvario pozitivan šok na našu momčad i to mu je uspjelo. Utakmica protiv Novigrada je bila bogata pogocima na radost naših navijača i prijatelja kluba.

Naša momčad ostvarila je visoku pobjedu nad gostima iz Novigrada. Već od samog početka smo pokazali odlučnost, te bili stalna opasnost za vrata gostiju. U 18. min lopta koja je iz kornera ubačena pred gol Novigrada se odbija do protivničkog igrača, a vješto ju oduzima debitant Hranjec, kojeg protivnički igrač povlači rukom. Sucu nije preostalo ništa nego dosuditi kazneni udarac kojega Tolić pretvara u 1:0. Igrala se 33. min kada loptu na lijevom krilu prima Dago koji se sjurio u šesnaesterac, odličnim driblingom izbacio svoga čuvara koji zakašnjelom reakcijom ruši Dagu i sudac ponovno pokazuje na bijelu točku. Tolić je ponovno bio siguran izvođač za 2:0. Mogli smo do kraja poluvremena i povećati vodstvo da je Hranjec bio precizniji u završnici.
U drugom dijelu gosti su krenuli odlučnije te nekim promjenama u svom veznom redu donijeli živost i opasno zaprijetili u 50. min, ali odlična reakcija našeg vratara Filipovića spriječila je smanjenje vodstva. Kako je igra odmicala gosti su ostavljali sve više prostora iza svojih leđa. Tako je nakon jedne oduzete lopte i brze kontre lopta dosla do Maloče koji pogađa za 3:0 i mirnoću u našim redovima. Gosti su imali odličnu prigodu u 80. min, ali se opet iskazao naš vratar s dvije odlične obrane. Nakon te dvije obrane su gosti u potpunosti potonuli. U 86. min smo imali priliku vidjeti zaista prekrasan pogodak. Ćosić je pogodio isprve jednu povratnu loptu s 18m u same “rašlje”. Minutu kasnije Mamut stavlja točku na i, te postavlja konačnih 5:0.

Sljedeća utakmica je 08.04. u 16.30, u Splitu protiv Hajduka II.