DRUGA HNL: SESVETE – ŠIBENIK 3:2

Sunčan i prekrasan dan nam je dodatno uljepšala pobjeda u utakmici 28. kola protiv Šibenika 3:2.

Utakmica je započela u vrlo visokom tempu, s puno trke i htijenja s obje strane. Mi smo ipak bili konkretniji i bolji u prvih pola sata igre, te smo tu dobru okrunili s dva zgoditka. Prvu pravu priliku na utakmici imao je Mamut kojeg Kolega odlično gura u šansu, ali igrač Šibenika stiže ući u blok. Sljedeća prilika je već 2 minuta kasnije, no s druge strane. Nakon ubačaja iz kornera naša obrana loše reagira, ali srećom lopta se odbija pored vrata. U 21. minuti Sesvete dolazi do vodstva. Tolić prekrasno daje loptu do Maloče koji odmjerenim udarcem pogađa donji kut vrata. Već minutu kasnije mogli smo povećati vodstvo. Lijepu akciju je udarcem završio Tolić, ali je pogodio suparničkog igrača. A zatim, eurogol. Mikulić ubacuje loptu iz auta, Tolić se okreće i isprve lijevom iz voleja pogađa “rašlje”.

Odmah na početku poluvremena smo vidjeli tri izmjene. Jedna se odmah pokazala kao pun pogodak. Već u 50. minuti Šibenik smanjuje vodstvo Sesveta. Šibenčani su lijepo izigrali našu obranu i došli do udarca koji se sretno odbija u našu mrežu. U 61. minuti novi zgoditak. Tolić izvodi korner, a u skoku se najbolje snalazi Jelić koji glavom pogađa za 3:1. U 64. minuti Šibenik je zaprijetio udarcem iz daljine, ali Filipović to hvata bez ikakvih problema. U nastavku utakmice gosti su sve ozbiljnije prijetili, a najbolje u 87. minuti udarcem iz daljine koji odlazi pored vrata. Minutu prije kraja regularnog dijela utakmice, Šibenik dolazi do novog pogotka. Vratar izbija loptu, Drmić krivo procjenjuje let lopte koja dolazi do Kukeca. On lijepo upošljava Maleša koji pogađa našu mrežu i postavlja konačan rezultat 3:2.

Sljedeća utakmica je protiv Dugopolja u gostima, 28.04. u 17.00h.